دانلود رایگان پاورپوینت ایماگو درمانی چیست

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

بخشی از متن دانلود رایگان پاورپوینت ایماگو درمانی چیست :

دانلود رایگان پاورپوینت ایماگو درمانی چیست

دانلود رایگان پاورپوینت ایماگو درمانی چیست شامل 66 اسلاید زیبا که با جدیدترین نسخه پاورپوینت طراحی شده و قابل ویرایش می باشد . این پاورپوینت برای دانشجویان روانشناسی وسایر دانشجویان مرتبط کاربرد دارد. در ادامه ابتدا بخشی از متن این پاورپوینت را برای شما آورده ایم ، سپس دانلود رایگان پاورپوینت ایماگو درمانی چیست
فهرست مطالب و در انتها تصویری از پیش نمایش اسلایدهای این پاورپوینت را برای شما قرار داده ایم تا بتوانید جزئیات آن را مشاهده کنید و در صورت تمایل در ادامه مطلب آن را دانلود نمایید .

مقدمه

درمان تصویر سازی – ارتباطی (IRT) در به عرصه زوج درمانی راه یافت .طولانی بودن روانکاوی های سنتی به لحاظ زمانی و هزینه زیاد درمان از مهمترین عواملی بودند که روان درمانی را از شکل پویشی دراز مدت به حوزه های شناخت بنیاد و گرایش به سرعت سوق دادند .

حیطه زوج درمانی و خانواده درمانی نیز تحت تاثیر بینش های رابطه محور پدیدار شده، تمرکز بر متغیرهای میان فردی را آغاز و کارایی قابل مشاهده و کوتاه مدت درمان ها را مورد توجه قرار دادند. ایماگودرمانی ارتباطی نیز همچنان که از نامش پیداست دست ساخته همین نگرش تلفیقی بوده است .
این رویکرد دو مقوله را بطور همزمان مورد تاکید قرار می دهد:

- شناسایی تاثیرات کودکی بر پویایی های ازدواج و انتخاب همسر
- اهمیت اکتساب مهارتهای ارتباطی .
ایماگو درمانی هر دو مقوله تحلیل های درون روانی و روابط میان فردی را مورد توجه قرار می دهد. ایماگودرمانی یا درمان تصویرسازی ارتباطی (IRT) نوعی درمان تحلیلی ست که توسط هارویل هندریکس با التقاط رویکردهایی چند، بنیانگذاری و وارد عرصه زوج درمانی شده است .

هندریکس اصول ایماگودرمانی را در دو کتاب ” عشقی را که می خواهید بیافرینید : راهنمایی برای زوج ها ( )و عشقی که احساس می کنید را حفظ کنید: راهنمایی برای مجردها ( ) شرح داده است . مبانی نظری آن را تحلیلی بویژه یونگی و مداخلات آن به روانشناسی گشتالت و سایکودرما نسبت می دهند .ایماگودرمانی آمیزه ای از نظریه های دیروز و امروز است.

همانطور که از نام نظریه پیداست مهمترین مفاهیمی که هندریکس به آن توجه داشته تصویر سازی ذهنی و “ارتباط ” بوده است. این نظریه پرداز با تصویرسازی ذهنی زوج ها را به “خاطرات کودکی “شان برمی گرداند و با بینش رساندن آنان در مورد خاطرات اولیه بار جراحت هایی که بر دوش می کشند را سبک می نماید. در عین حال که فلسفه ای انعطاف پذیر و قابل درک پیرامون روابط به زوجها عرضه می کند.

مهارتهای لازم جهت حل مسئله و مکالمه را در اختیارشان قرار می دهد . فلسفه مطرح شده در این درمان حقیقت عشق و ناکامی ها را برای جفتها روشن کرده و نمایان می کند که چرا بهتر است همسران بجای فروپاشی رابطه، روی آن کار کنند . ایماگودرمانی در میان طیف وسیعی از مدلهای در دسترس زوج درمانی با مجموعه ای از ویژگی های ارزشمند شناسایی می شود : کاربردی – کوتاه مدت – قابل فهم – منطقی – راهگشا و بسرعت تاثیر گذار .

نظریه آسیب شناسی روانی :
آسیب شناسی در این دیدگاه برخاسته از روابط معیوب و فعلی همسران است که خود در کودکی هر همسر ریشه دارد . ریشه تمام دشواری های کنونی رابطه، گسیختگی های پیوندهای مورد انتظار در کودکی است که دوباره در روابط صمیمانه همسران پدیدار خواهند شد

بنیان درمان ایماگویی – ارتباطی بر این عقیده استوار است که هر فرد مخلوق و تابع رابطه و خالق آن نیز می باشد به عبارت دیگر هر شخص در بدو خلقتش زندگی را متصل و در پیوند تمام جنبه های خود آغاز می کند . مشکلات انسان از آنجایی شروع می شود که این پیوند ضروری میان اجزا گسیخته می گردد . از مهمترین آنها رفتارهای ناهشیار والدین است .

و ...


دانلود رایگان پاورپوینت ایماگو درمانی چیست
فهرست مطالب

مقدمه

نظریه آسیب شناسی روانی

مرحله شیفتگی

ایماگو و مغز

کشمکش قدرت

خودبلعیدگی

مراحل تحولی در ایماگو درمانی

ایماگو درمانی

جفت گزینی همسران بر اساس تیپ شخصیتی

محتوای درمان

نقش رابطه درمانی

پایان

عنوان : ایماگو درمانی چیست

فرمت : پاورپوینت

حجم : 2.19 مگابایت

تعداد صفحات : 66

پیش نمایش تمام صفحات پاورپوینت

لینک کمکی